Chirurgiczna metoda zagęszczania włosów

  • by

Zdarza się, że robimy dosłownie wszystko, aby zahamować proces wypadania włosów, ale przeprowadzane zabiegi okazują się nieskuteczne. Ciężko bowiem jest przeciwdziałać wypadaniu włosów, które jest spowodowane poprzez czynniki genetyczne. Czasem problem ten określa się nawet jako posiadanie „genu łysienia”, czyli biologicznej tendencji do utraty włosów już w wieku średnim.

Na szczęście, klinika przeszczepu włosów może nam zaproponować szereg specjalistycznych zabiegów, które są warte naszej uwagi i które dają nadzieję na odzyskanie gęstych, zdrowo wyglądających włosów, niezależnie od przyczyny ich utraty. Jeśli więc dobry wygląd w biznesie ma dla nas duże znaczenie i jeśli chcielibyśmy odzyskać pewność siebie- warto się takimi zabiegami zainteresować. Standardowo, można je podzielić na zabiegi nieinwazyjne oraz te bardziej inwazyjne, czyli zazwyczaj chirurgiczne. Chirurgicznym sposobem zagęszczania włosów jest ich przeszczep. Zabieg ten jest czasochłonny i wymaga sporej precyzji od osoby, która go wykonuje. Przeprowadza się go z wykorzystaniem specjalnego urządzenia.

 

W jaki sposób wygląda przeszczep włosów?

 

Na początku precyzyjnie określa się miejsce, z którego punktowo będzie pobierany materiał. W tym miejscu zastosowane zostaje znieczulenie. Za pomocą sztanc ekstrakcyjnych w podciśnieniu pobierane są pojedyncze cebulki włosowe, a następnie są przenoszone do miejsca docelowego. Najczęściej, miejscem pobrania cebulek jest potylica, gdyż obszar ten stosunkowo najrzadziej podlega procesom łysienia. Dzięki punktowemu wykonywaniu zabiegu, można ograniczyć do minimum ewentualne występowanie blizn w konsekwencji przeszczepu. Pomimo, że przeszczep jest metodą chirurgiczną, taka jego forma nie jest aż tak bardzo inwazyjna, a co za tym idzie, proces rekonwalescencji przebiega bardzo szybko. O zabieg przeszczepu włosów najlepiej pytać w specjalistycznych gabinetach trychologicznych. Specjalista doradzi nam, czy metoda ta będzie odpowiednia w naszym przypadku.