Implantologia- kiedy warto z niej skorzystać?

  • by

Doświadczony implantolog za pewne dokładnie wytłumaczy nam, w jaki sposób wygląda cały proces wszczepiania implantów i dlaczego takie leczenie może okazać się dla nas najlepszym rozwiązaniem. Warszawa ma bardzo wiele renomowanych klinik, w których warto szukać pomocy. Powszechnie uważa się, że wszczepianie implantów jest szansą na to, aby móc cieszyć się pięknym, wprost nieskazitelnym uśmiechem nawet w sytuacji, w której z jakichś powodów doszło do utraty naszego naturalnego zęba lub nawet zespołu kilku zębów.

W efekcie choroby lub też uszkodzenia mechanicznego, może istnieć konieczność uzupełnienia braków w jamie ustnej, a implantologia to sposób na zastąpienie zarówno korony zęba jak i również korzenia. Dzięki takiemu zabiegowi sztuczny element w naszej jamie ustnej wygląda niemalże identycznie jak pozostałe zęby naturalne. Wszystko to sprawia, że implantologia cieszy się tak dużym zainteresowaniem i jest często praktykowana.

 

Rozwiązanie, które jest najmniej inwazyjne

 

Można powiedzieć, że wszczepienie implantu jest dodatkowo korzystne ze względu na fakt, że implant zapewnia lepsze zachowanie tkanki wyrostka zębowego. Implant w praktyce zachowuje się tak naprawdę jak naturalny ząb, nie trzeba się więc obawiać zaniku kości. Cały proces implantologiczny najpierw jest szczegółowo planowany. Najczęściej, sam zabieg umieszczania implantów przeprowadza się w jeden dzień, a czas trwania zabiegu jest uzależniony od ilości implantów do wykonania. Całość jest wykonywana przy znieczuleniu, co sprawia, że nie trzeba się obawiać bólu. Po zabiegu najprawdopodobniej będą wymagane jeszcze kolejne wizyty, które skontrolują stan zdrowia pacjenta. Doświadczony lekarz zawsze będzie się starał w taki sposób wykonać implanty, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Implanty są więc polecanym sposobem uzupełniania ubytków w jamie ustnej.

https://estedentica.pl/uslugi-stomatologiczne/implanty-all-4/