Implanty zębowe- co trzeba wiedzieć o nich już na starcie?

  • by

Leczenie implantologiczne jest uważane za jedną z najskuteczniejszych terapii, która pozwala na niemalże idealne uzupełnienie ubytków zębowych. O przebiegu leczenia już na pierwszej wizycie w klinice poinformuje nas doświadczony implantologia Warszawa daje nam ogromne możliwości podjęcia się leczenia w wielu ośrodkach o bardzo dobrej renomie. Niektóre informacje o implantach warto jednak mieć już na starcie.

 

Implant ma za zadanie zastępować korzeń naturalnego zęba

 

Implanty nie są tak naprawdę niczym nowym w medycynie, można jednak powiedzieć, że trzeba było czasu, aby ich stosowanie się upowszechniło. Nadrzędną funkcją samego implantu, który swoim kształtem przypomina stożek lub też niewielką śrubę, jest zastępowanie korzenia zęba naturalnego. Dużym uproszczeniem byłoby więc stwierdzenie mówiące o tym, że implant jest „sztucznym zębem”. Do samego implantu dodawana jest bowiem specjalna korona, której celem jest jak najlepsza imitacja zęba naturalnego i dopiero te dwa elementy razem stanowią perfekcyjne wypełnienie danego ubytku.

 

Implant zębowy wszczepia się głęboko w dziąsło, aż do kości tak, aby umożliwić jego zrośnięcie się z kością. Proces zrastania trwa około pół roku, a po tym czasie trudno jest już odróżnić implant od zęba naturalnego. Stanowi to największą zaletę tej metody, z której czerpią pacjenci- implant może niemalże całkowicie przejąć funkcję zęba naturalnego, umożliwia gryzienie i rozdrabnianie pokarmów tak samo efektywnie, co ząb naturalny. Ze względu na to, że wchodzi on bezpośrednio w dziąsło, miejsce po zębie naturalnym zostaje wypełnione, a kości podtrzymane i nie ulega ona zapadaniu, co mogłoby mieć wpływ na wygląd twarzy. Istnieje możliwość wszczepienia podczas jednego zabiegu więcej niż jednego implantu. Odbywa się to w ramach jednej i ten samej operacji pod specjalnym znieczuleniem. Cały proces leczenia, zabieg, a następnie opieka po zabiegu zostaje rozpisana już podczas wstępnych konsultacji z pacjentem w gabinecie.