Karboksyterapia w Centrum Zdrowego Włosa

  • by

Istnieje wiele osób, które nie radzą sobie z problemem wypadających włosów. Część z nich wręcz załamuje się swoim stanem i chwyta się wszelkich rozwiązań znalezionych w internecie. Pojawił się dla nich ratunek, a jest nim karboksyterapia.

Wiele osób pewnie zastanawia się, na czym polega wspomniana wyżej metoda. Część może skojarzyć sobie wykorzystywany do niej składnik dzięki nazwie, którą przyjęła. W opisanej metodzie wykorzystuje się podgrzewany dwutlenek węgla.

Na czym polega karboksyterapia?

Jest to zabieg przy użyciu specjalistycznego medycznego urządzenia wysokiej klasy, w którym wykorzystuje się stosowany w medycynie dwutlenek węgla i przy pomocy igły wprowadza się go w głąb skóry głowy. Nowoczesne urządzenie pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Terapia ta ma za zadanie stworzyć nowe naczynia krwionośne, pobudzić metabolizm do intensywnego działania oraz poprawić makro i mikrokrążenie, a także uelastycznić naszą skórę. Pozwoli to na pobudzenie cebulek włosa, a co za tym idzie, doprowadzi do ich wzrostu. Włosy staną się gęstsze, będzie ich więcej. Będą pojawiały się na naszej głowie kolejne „baby hair”, a wypadanie kosmyków się zahamuje. Stosując dodatkowo inny zabieg, możemy jeszcze bardziej przystopować utratę cebulek włosowych. Rozmyślacie pewnie czy ta metoda jest bezpieczna, otóż tak, a w dodatku należy do metod naturalnych i nie jest zbyt inwazyjna.

Jakie metody możemy zastosować z karboksyterapią?

Metody, które możemy połączyć z karboksyterapią to mezoterapia igłowa albo zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Pozwoli to na uzyskanie jeszcze lepszych efektów w terapii. Zastanawiacie się pewnie, czym są wspomniane wyżej metody. Mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu skóry głowy i podawaniu w jej głąb witamin, aminokwasów, koenzymów, peptydów, czyli białek oraz minerałów. Druga propozycja, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest poprzez pobranie od pacjenta krwi, z której następnie pozyskuje się osocze z płytkami krwi i wstrzykuje się je w skórę głowy.

Kto przeprowadza taki zabieg?

Wykonuje go trycholog, czyli lekarz dermatolog, który specjalizuje się w przypadłościach związanych z włosami oraz skórą głowy. W Centrum Zdrowego Włosa zabiegi takie wykonuje wykwalifikowany lekarz, dzięki czemu nie trzeba się martwić o swoje bezpieczeństwo w trakcie kuracji. Dodatkowo zabieg ten charakteryzuje się wysoką skutecznością. Kolejnym jego plusem jest to, że pacjent może od razu po jego zakończeniu zająć się swoimi codziennymi obowiązkami.