Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty?

  • by

Liczne gabinety fizjoterapeutyczne zostały stworzone po to, aby móc lepiej radzić sobie z dysfunkcjami, jakie mogą obejmować układ nerwowo-mięśniowy, kostny, a także układ oddechowy czy sercowo-naczyniowy. Dolegliwości bólowe nieraz okazują się tak duże, że nie pozwalają nam normalnie funkcjonować, a co za tym idzie sprawiają, że codzienna egzystencja jest trudna i wymaga wielu wyrzeczeń. Tymczasem, skuteczny fizjoterapeuta prowadzący własny gabinet to szansa na zmniejszenie bólu oraz niwelowanie dolegliwości towarzyszących wielu chorobom.

Przyczyny, dla których pacjenci odwiedzają gabinet fizjoterapii

Bardzo często fizjoterapeuta w Krakowie jest poszukiwany przez osoby, które w ostatnim czasie brały udział w wypadku, doznały jakiegoś urazu, a co za tym idzie poprzez fizjoterapię chciałyby dać sobie szansę na szybszy powrót do zdrowia i do pełnej sprawności. Jak się okazuje, fizjoterapia jest odpowiednim sposobem wracania do sprawności po złamaniach kończyn, uszkodzeniach stawów, zwichnięciach oraz sprawdzi się w przypadku występowania sporych obrzęków. Mówi się nawet o tym, że bezpośrednio po urazie, już na początku leczenia nie można całkowicie przestać poruszać złamaną kończyną, gdyż prowadzi to do zastojów, które potem mają poważne konsekwencje. Jak więc widać, warunkiem szybkiego zdrowienia jest podjęcie natychmiastowej fizjoterapii, która krok po kroku pozwoli nam odzyskać sprawność i wrócić do normalnego życia bez wyrzeczeń. Oczywiście, trzeba mieć świadomość tego, że zabiegi fizjoterapeutyczne nie leczą natychmiastowo w jakiś magiczny sposób- aby odczuć ich pozytywny wpływ na organizm trzeba przechodzić je seriami i powinny być rozłożone w czasie. O tym, jakiego typu mają to być zabiegi musi zadecydować fizjoterapeuta, który dopasowuje je pod kątem schorzenia pacjenta. Fizjoterapia jest często stosowaną metodą zdrowienia po kontuzjach i urazach, jakie przydarzają się sportowcom.

Fizjoterapia przy różnego rodzaju chorobach

Zabiegi fizjoterapeutyczne po przebytych urazach pomagają wrócić organizmowi do pełnej sprawności. Bardzo często jest to możliwe, ale nie zawsze. Istnieją także inne sytuacje, kiedy fizjoterapia łagodzi różne dolegliwości, ale raczej nie pozwoli wyleczyć chorób, które je powodują. Fizjoterapia jest zalecana przy zwyrodnieniach stawów oraz przy osteoporozie. Będzie też pomocna u osób zmagających się z astmą, stwardnieniem rozsianym czy też na stwardnieniem zanikowym bocznym SLA. Fizjoterapia jest też odpowiedzią na ból, który pojawia się ze względu na wykonywaną pracę lub też prowadzony styl życia. Masaże sprawdzają się u osób, które skarżą się na bóle kręgosłupa, karku oraz pleców, co bardzo często jest konsekwencją prowadzenia siedzącego trybu życia lub pracą przez wiele godzin na komputerze. W takim przypadku można niwelować wpływ przyjmowanej przez wiele godzin wadliwej postawy, która powoduje z czasem coraz bardziej dające się we znaki dolegliwości bólowe. Dzięki różnego rodzaju zabiegom fizjoterapeutycznym można poprawić jakość swojego życia.