Lecznicze działanie prądu- na czym polega?

  • by
terapia

Elektroterapia jest jedną z dość obszernych dziedzin fizjoterapii. Jak się okazuje, leczenie pacjentów poprzez stosowanie różnego rodzaju prądów leczniczych staje się coraz popularniejsze, a co za tym idzie coraz więcej osób interesuje się tym, czym w praktyce jest elektroterapia. Kraków jest miastem, w którym uda się nam znaleźć wiele renomowanych gabinetów fizjoterapeutycznych, w których będziemy mogli skorzystać z leczenia prądem. W takiej klinice poznamy też wszystkie szczegóły związane z zabiegiem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każdorazowo, konieczna jest konsultacja z doświadczonym fizjoterapeutą, który będzie w stanie dobrać odpowiedni rodzaj prądu oraz jego natężenia pod kątem posiadanego przez nas problemu. Przede wszystkim, elektroterapia w Krakowie to doskonała opcja dla osób, które skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości bólowe i które mają w swoim organizmie stany zapalne. Warto spróbować takiej kuracji aby znacząco poprawić jakość swojego życia.

Jakie schorzenia można leczyć poprzez zastosowanie elektroterapii?

Na pewno z takiej kuracji powinni skorzystać pacjenci odczuwający bóle w kręgosłupie, nerwobóle czy też ci, którzy cierpią na choroby reumatyczne. Elektroterapia sprawdza się też przy dystrofiach mięśniowych, a także chorobach związanych ze zwyrodnieniem stawów. Z powodzeniem stosuje się lecznicze działanie prądu jako terapia przyspieszająca powrót do zdrowia po różnego rodzaju urazach, kontuzjach i wypadkach. Jak się okazuje, leczenie prądem leczniczym może okazać się także pomocne przy nawracających, trudnych do zniesienia bólach głowy. Istnieje więc całe spektrum schorzeń, w przypadku których elektroterapia może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Jak wygląda taki zabieg i czy jest bolesny?

Tak naprawdę charakter takiego zabiegu zależy od zastosowania konkretnego prądu, a ten z kolei dobiera się pod kątem posiadanej przypadłości. Rodzaj prądu wpływa także na całościowy czas wykonywania zabiegu. Sesje z prądem leczniczym nie są jednak ani bolesne ani nieprzyjemne. Zazwyczaj, aby móc odczuć skuteczność tych zabiegów na własnej skórze, trzeba zapisać się na całą serię zabiegów, które będą wykonywane w konkretnych odstępach czasu. Zabiegi powinny być wykonywane przez doświadczonego fizjoterapeutę. Dodatkowo, aby możliwe było ich świadczenie, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który może emitować prądy o określonym charakterze oraz pożądanym natężeniu. Renomowane kliniki oraz gabinety fizjoterapii taki sprzęt posiadają.